Kategoria

Leki


Leki 
kwi 21 2017 Flegamina na mokry kaszel
Komentarze: 0

flegaminaNiektórym kojarzy się z dzieciństwem, bo jako lek jest stosowana od wielu lat, innym z kolei kojarzy się z zapaleniem oskrzeli, bowiem wtedy jest najczęściej stosowana. Jednocześnie flegamina jest przez wielu pacjentów kojarzona jako skuteczny lek na mokry kaszel, po który można sięgać także w przeziębieniach.

 

Siła jednego składnika

 

Większość pacjentów kojarzy flegaminę z syropem o dość przyjemnym smaku, jednak w aptekach można ją spotkać także jako tabletki czy syrop o nieco łagodniejszym działaniu, po który można sięgać lecząc nawet małe dzieci. Jej głównym składnikiem jest chlorowodorek bromheksyny, który ułatwia odkrztuszanie wydzieliny, zalegającej w górnych drogach oddechowych. Ze względu na swoje działanie bromheksyna nie powinna być używana przez kobiety w ciąży, może również osłabiać czas reakcji, dlatego nie powinny po nią sięgać osoby prowadzące pojazdy mechaniczne. Przy stosowaniu preparatów z bromheksyną zaleca się również zwiększenie nawodnienia organizmu poprzez częste picie.

 

Syropu opartego na bromheksynie nie powinno się łączyć z antybiotykami i innymi lekami stosowanymi na kaszel. Przeciwwskazaniem do jego stosowania może być także choroba wrzodowa żołądka czy dwunastnicy.

Leki 
wrz 18 2016 Zdrowa wątroba
Komentarze: 0

hepasliminZdrowa wątroba jest niezwykle istotna. Wątroba jest często niedocenianym organem, chociaż jednym z najważniejszych. Zaburzenia pracy wątroby odbijają się na naszym całym organizmie. Niewłaściwie pracująca wątroba może odpowiadać za:

-zaburzenia masy ciała,

-złe samopoczucie,

-brak energii,

-niezdrowy wygląd skóry,

Niestety większość z nas zaczyna przejmować się wątrobą, kiedy już nas zaczyna pobolewać. Niestety jest to za późno, aby powstrzymać negatywne skutki jej nieprawidłowego działania. W takim przypadku należy niezwłocznie przystąpić do działania, aby poprawić jej funkcjonowanie oraz pozwolić się jej zregenerować.

Jak można ulżyć wątrobie?

Wątrobie możemy pomóc poprzez:

-stosowanie lekkostrawnej diety (unikanie smażonego mięsa, dużej ilości tłustych serów, potraw głównie zmożonych na głębokim oleju),

-unikanie używek (takich jak kawa, mocna herbata, alkohol i papierosy),

-zażywanie naturalnych środków na wątrobę (na przykład Hepaslimin),

Te trzy proste czynności pomogą naszej wątrobie dojść do optymalnej formy. Hepaslimin’a oraz naturalne środki zbliżone składem do niego, można również zażywać profilaktycznie, w celu uniknięcia przyszłych kłopotów. Jest to tym bardziej ważne im starsi jesteśmy, gdyż w wiekiem zdolności regeneracyjne wątroby osłabiają się.

Leki 
maj 10 2016 Ambroksol - jak wspiera drogi oddechowe?
Komentarze: 0

Ambroksol jest jedną z tych substancji, które dla osób mających problemy z pracą górnych dróg oddechowych mogą się okazać bezcennym wsparciem. W jakich chorobach może pomóc nam ambroksol? W jakich lekach znajdziemy tę substancję?

 

Ambroksol i jego działanie

 

Ambroksol to niezwykła substancja, która pomaga rozwiązać wiele problemów związanych ze śluzem zalegającym w drogach oddechowych. Nic więc dziwnego, że substancja ta stała się ważnym składnikiem wielu leków dla osób walczących w ostrymi oraz przewlekłymi schorzeniami górnych dróg oddechowych. Substancję tę można znaleźć również w syropach na kaszel mokry, w przypadku którego nadmiar śluzu staje się główną przyczyną problemów z oddychaniem.

 

Jak działają leki, w których pojawia się ta substancja?

 

Takie leki, jak Ambrosol, pomagają w walce z mokrym kaszlem, mogą być też stosowane do walki z zapaleniem oskrzeli lub rozedmy płuc. Ich skuteczność wynika z tego, iż leki takie pozwalają rozrzedzić wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych, co z kolei pomaga w ich szybszym oczyszczeniu.

 

Leki, w których pojawiają się substancje rozrzedzające śluz, coraz częściej pojawiają się w lekach dla przewlekle chorych oraz w syropach na mokry kaszel. Dzięki temu znów można się cieszyć głębokim oddechem i czystymi drogami oddechowymi.

Leki 
maj 09 2016 Femaltiker - preparat zwiększający laktację...
Komentarze: 0

Nikt nie ma wątpliwości, że karmienie piersią jest korzystne zarówno dla matki, jak i dziecka. Znacząco zmniejsza się ryzyko zachorowania dziecka, zwiększa się jego odporność. Karmienie piersią wytwarza także szczególną więź między matką a dzieckiem.

 

Karmienie piersią

 

Mimo, ze wiele kobiet docenia zalety naturalnego karmienia, to jednak z różnych względów mają z tym problemy. Najczęściej pojawiają się one w 2 pierwszych dobach po porodzie, a następnie po 6 tygodniach. Przyczyny są bardzo różne:

 

niewystarczająca ilość pokarmu,

brak umiejętności,

nieprawidłowa dieta,

brak cierpliwości,

stres.

 

Dla prawidłowej laktacji najważniejsze są pierwsze doby po porodzie. To wtedy dziecko ma naturalny odruch ssania i chętnie chwyta pierś mamy, chociaż wymaga to od niego sporego wysiłku, a od mamy cierpliwości. Nie wolno w tym okresie zrażać się zbyt małą ilością pokarmu. W miarę karmienia laktacja będzie się zwiększać.

 

Femaltiker

 

Czasami zdarza się, że mimo wysiłków mamy ilość pokarmu jest niewystarczająca. Warto wtedy skorzystać z preparatów pobudzających laktację.

 

Jednym z nich jest Femaltiker, w którego skład wchodzi głównie słód jęczmienny oraz melisa. Ekstrakt sodu jęczmiennego dzięki zawartości beta-glutenu skutecznie wzmacnia laktację. Zawarta w produkcie melisa działa uspokajająco zmniejszając poziom stresu, zapobiega zanikaniu pokarmu.

Leki 
lis 17 2015 Wybór odpowiednich kropli na katar
Komentarze: 0

Szeroki wybór leków sprawia, że każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie, kierując się określonymi objawami. W przypadku kataru można zdecydować się na tabletki, maści czy krople – w zależności od indywidualnych preferencji. Skuteczność ich działania jest uzależniona od konkretnego rodzaju kataru. Niektóre osoby zmagają się z jego odmianą uczuleniową, a inne po prostu walczą z przeziębieniem. W wyborze odpowiedniego specyfiku, koniecznie należy wciąć to pod uwagę.

 

Krople na katar powinny być banalnie proste w dawkowaniu, dzięki czemu zapewnią pełen komfort użytkowania. Oczywiście ważne jest, aby przestrzegać regularnego stosowania – najczęściej wystarczy wkraplać preparat parę razy w ciągu dnia, w zależności od indywidualnych potrzeb. W aptekach można znaleźć przede wszystkim produkty nakierowane na katar związany z przeziębieniem bądź grypą. Dzięki tego typu kroplom na katar można stosunkowo szybko oczyścić nos z zalegającej wydzieliny, przywracając swobodę oddychania. Często są to skuteczne specyfiki nawet w przypadku bardzo gęstej wydzieliny. Nieco inną formę mają preparaty dedykowane alergikom, którzy również muszą zmagać się z tą kłopotliwą dolegliwością. Różnią się one szczegółowym składem i zazwyczaj w stu procentach są stworzone na bazie naturalnych, ziołowych składników. Nie zawsze okażą się one skuteczne w walce z katarem, ale na pewno przyniosą chociaż tymczasową ulgę w oddychaniu. Nic dziwnego, że niektórzy regularnie je stosują, aby w ten sposób szybko udrożnić drogi oddechowe.